pondelok 22. septembra 2014

Rýchlovka # 15: Akčný výlet do bláznincaV éteri koluje druhý tohtoročný animák o Batmanovi. Alebo presnejšie: máme tu animák z DC sveta, ktorý sa odohráva v Gotheme ale Batman sa tam len tak poflakuje v pozadí. V skutočnosti sledujeme pokus partičky (béčkových) záporákov vykradnúť Arkhamský blázinec. Warner Bros nám predstavuje ´Batman: Assault on Arkham.´


Film je to dobrý. Animácia je krásna, celé je to svieže a cool, akcia je prehľadná, hlášky lietajú a nie je jediný dôvod, prečo by ste si to neužili. Tak prečo sa o ňom nedá povedať, že je perfektný. Prečo sa o ňom nedá povedať viac?
Je to násilím? Nie. Krv nám nevadí a všetci vieme, že toto je síce kreslené ale nie pre deti. Nejde o nič,  čo by bolo samoúčelne vulgárne, ale asi nepustíte osemročnému chalanovi „rozprávku“, v ktorej si Harley Queen vyberá matrac. To samozrejme nie je problém. Je to len vec zdravého rozumu.

Vtip je v tom, že pokiaľ nie ste hardcore fanúšikom Batmana, viac ako polovicu postáv nebudete poznať. Sú o dosť slabšie odvary A-čkových Batmanovských záporákov. Dokonca ani Temný rytier nedostal veľa priestoru a jeho linka pôsobí dosť umelo. Zrejme si scenáristi v istom bode uvedomili, že postavy, ktoré budú každému ukradnuté, neutiahnu silné finále, tak tam chudáka Netopierieho muža nejako pretlačili. Nie je to na škodu, ale filmu to ani veľa nepridá, len v istom bode ostane zbytočne mätúci. Hovorím o finále, kde sa na palube helikoptéry stretnú štyri rôzne postavy, aby sa pobili každá s každou a niekedy je ťažké povedať prečo. Stále je to však lepšie ako nudný Son of Batman, ktorý sa nevyrovná týmto 75 minútam takmer neustálej akcie, aj keď s príbehom vycucaným z prsta.

Batman: Assault on Arkham, je vlastne taká akčná jednohubka, ktorá z vás vyprchá rýchlo ale čas, zabitý pri nej, nebudete ľutovať. Zasmejete sa, občas sa prekvapíte, uznanlivo pokývate hlavou pri niektorých scénach. Po dopozeraní zostane dobrý pocit. Je to taký lepší priemer. Avšak DC má hromadu skvelých komiksov na adaptovanie. Niektoré sme už videli (napríklad The Dark Knight Returns) a im tento film nesiaha ani po päty. Z Arkhamského blázninca bolo možné dostať viac (viď videoherný Batman). Preto sa pýtam: kedy konečne sfilmujú Red Son?
Hodnotenie: 70%

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára